01/

Informacje o kliencie

Decora S.A. - centrum dystrybucji
Decora S.A. to międzynarodowa firma produkcyjna koncentrująca się na produkcji zaawansowanych technologicznie produktów. Jest europejskim liderem w produkcji paneli winylowych i akcesoriów do wszystkich typów podłóg. Produkty Decora S.A. powstają w dwóch zakładach produkcyjnych przy współudziale ponad 600 pracowników.

Spółka od wielu lat inwestuje w badania i rozwój, w opracowanie nowych technologii, nowych produktów oraz park maszynowy. Posiada własne laboratorium badawczo-rozwojowe w którym poddaje testom ponad 100 rodzajów podłóg każdego roku, co pomaga tworzyć najlepiej dopasowane akcesoria. Spółka sprzedaje swoje produkty na 5 kontynentach, chociaż skupia się na rynkach Unii Europejskiej. Produkty Decory można znaleźć we wszystkich krajach UE, zarówno pod własnymi markami (Arbiton, Ewifoam, Afirmax, Vidella) jak i markami partnerów.

  • Lokalizacja: Środa Wielkopolska, Polska
  • Branża: Produkcja podkładów podłogowych
  • Strona internetowa: www.decora.pl

02/

Opis wdrożenia

Wspólnie z naszym klientem przyjęliśmy za cel wdrożenie kompleksowego i spójnego systemu oznakowania, będącego integralną częścią infrastruktury nowoczesnego centrum dystrybucji.

Funkcjonowanie magazynu klienta wspierane jest przez system zarządzania magazynem WMS.
W związku z tym podjęto decyzję o wdrożeniu oznakowania systemowego, które jest niezbędne do prawidłowego działania systemu. W jego skład weszły: etykiety lokalizacyjne WMS, tablice z adresami lokalizacyjnymi, oznakowanie numerów alejek i regałów, oznakowanie pól odkładczych do etapu kompletacji, a także oznakowanie numerów bram.

Drugi rodzaj dostarczonego oznakowania pełni funkcję informacyjną, a także wspiera komunikację wewnątrz obiektu (wayfinding). Są to m.in. oznaczenia pomieszczeń technicznych, biurowych czy sanitariatów w formie tabliczek lub wyklejonych naściennie liter.

Każdy rodzaj wdrożonego w magazynie oznakowania został zaprojektowany i wykonany w oparciu o najlepsze standardy branżowe, zarówno pod kątem użyteczności, jak i jakości. Dodatkowym atutem jest fakt, że oznakowanie udało się zaprojektować z uwzględnieniem elementów marki i identyfikacji wizualnej Klienta (kolory i logotyp firmy).

03/

Wdrożone rozwiązania

04/

Opinia naszego klienta

Z pełnym przekonaniem polecamy firmę HKK Group jako solidnego i godnego zaufania partnera. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości oznakowania.

Decora S.A. - nowe centrum dystrybucji

„Wdrożenie kompleksowego systemu oznakowania magazynowego przez firmę HKK Group okazało się niezbędne dla efektywnego funkcjonowania naszego centrum dystrybucji. Oznakowanie wspiera codzienne funkcjonowanie magazynu będąc integralną częścią systemu WMS, a także pełniąc funkcję informacyjną.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej jakości oznakowania, zarówno pod względem użytych materiałów, jakości wydruku, jak i estetyki wizualnej. Montaż znaków przeprowadzono w sposób solidny i gwarantujący bezpieczeństwo użytkowania, co przekłada się na nasze zaufanie w stosunku do wykonawcy. Projekt udało się zrealizować w założonym terminie, co jest bardzo istotne z punktu widzenia pracy magazynu w którym nie ma miejsca na opóźnienia czy przestoje w pracy. Doceniamy również podejście i elastyczność, jakie okazała firma HKK Group podczas całego procesu wdrożenia.

Z pełnym przekonaniem polecamy firmę HKK Group jako solidnego i godnego zaufania partnera w realizacji podobnych projektów.”

Renata Garczarek
Kierownik Logistyki | Decora S.A.

Do pobrania:

Wdrożenie kompleksowego systemu oznakowania w hali magazynowej Centrum Dystrybucji Decora S.A.

Wersja PL

Wersja EN

05/

Kontakt z Doradcą

Michał Maciejewski

Starszy Doradca Klienta ds. Systemów Znakowania i Druku Cyfrowego

Jeśli są Państwo zainteresowani oznakowaniem swojego magazynu lub fabryki, zapraszam do kontaktu.

Dziękujemy za zaufanie.