Konsulting i doradztwo logistyczne

Doradztwo logistyczne to nie tylko znajdowanie rozwiązań, ale również partnerska współpraca, która przynosi realne korzyści dla Twojego biznesu. Analiza i strategia logistyczna, cyfryzacja logistyki, organizacja magazynu, optymalizacja logistyki i intralogistyki, projekt automatyki magazynowej, konsulting RFID, projektowanie etykiet i wiele innych.
Po prostu wiemy jak.

Zamów konsultację

Wypełnienie i przesłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu obsługi zapytania.

Dlaczego warto?

Dołącz do wydarzenia i skorzystaj z wiedzy ekspertów z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. W trakcie seminarium będziesz mógł fizycznie doświadczyć przebiegu najważniejszych procesów logistycznych, wspartych przez system zarządzania magazynem Digitio WMS oraz najnowocześniejsze dostępne na rynku narzędzia wspierające procesy produkcji.

Zamów konsultację

Wypełnienie i przesłanie formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu obsługi zapytania.

Dlaczego warto?

Dzięki naszemu 30 letniemu doświadczeniu i wiedzy w dziedzinie logistyki, jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe usługi doradcze. Jesteśmy przekonani, że przełożą się one na realne korzyści i optymalizację kluczowych procesów w Twojej firmie. Nasz konsulting logistyczny to klucz do skutecznej organizacji i efektywności w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Poznaj lepiej obszary naszego konsultingu

Mężczyzna obsługujący urządzenie Cubiscan 325
01/

Wymiarowanie produktów i opakowań

Organizacje logistyczne i transportowe od zawsze szukały możliwości optymalizacji wykorzystania magazynów, samochodów dostawczych, samolotów, kontenerów i opakowań, aby przewieźć, czy magazynować więcej. Nowoczesne, automatyczne systemy wymiarowania Cubiscan i Apache umożliwiają określenie wymiarów towaru i jego wagi, bez utraty efektywności procesowej. Dodatkowym atutem urządzeń wymiarujących jest możliwość określenia wagi towaru bez konieczności przeprowadzenia dodatkowego ważenia. Pokażemy Ci jak bardzo wymiarowanie pomaga w logistyce oraz doradzimy które urządzenie najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

02/

Oznakowanie magazynu

Podstawowym zadaniem oznakowania magazynu jest element funkcjonalny, związany z organizowaniem działania magazynu przez system informatyczny klasy WMS. Oznakowanie funkcjonalne to przede wszystkim etykiety na regałach wysokiego składowania, etykiety podłogowe, czy etykiety podwieszane, które służą do bezbłędnego określenia miejsca składowania, oraz umożliwiają jego identyfikację za pomocą kodu kreskowego lub kodu dwuwymiarowego datamatrix, albo technologii RFID. Kolejnym elementem, którego nie powinno się pomijać podczas realizacji projektów związanych z ulepszeniem efektywności magazynów, jest aspekt porządkujący pracę związany z wprowadzeniem oznakowania informacyjnego i 5S

03/

Projektowanie etykiet

Oferujemy konsulting i outsourcing w zakresie projektowania oraz druku etykiet samoprzylepnych z kodem kreskowym, etykiet produktowych, etykiet logistycznych, informacyjnych i innych. Doradzimy najlepsze, najtańsze i najprostsze rozwiązanie skrojone dokładne na miarę Twoich potrzeb, niezależnie od skali prowadzonej działalności. 

04/

Konsulting RFID dla logistyki

Technologie automatycznej identyfikacji podlegają najróżniejszym zmianom. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów, przedsiębiorstwa są w stanie usprawniać funkcjonowanie procesów, które wymagają najnowszych rozwiązań. Jedną z nich, jest identyfikacja za pomocą fal radiowych, która w przeciwieństwie do identyfikacji w oparciu o kod kreskowy nie wymaga fizycznego kontaktu między identyfikowanym obiektem, a czytnikiem. Największą zaletą RFID jest możliwość pełnej automatyzacji identyfikacji.

05/

Dobór i konfiguracja sprzętu Auto ID

Po sprzedaży urządzeń gwarantujemy pomoc w przypadku zużycia czy ewentualnego uszkodzenia, które może zdarzyć się podczas codziennego użytkowania sprzętu, gdy części zużyją się lub zepsują, gdy użytkownicy nieumyślnie upuszczą lub uszkodzą sprzęt, lub gdy brud, pył i zanieczyszczenia dostaną się do wewnątrz, co jest częstą przypadłością drukarek etykiet. Jeśli sprzęt nie działa poprawnie, dla użytkownika może to oznaczać przestój w pracy oraz kosztowną naprawę.

06/

Konsulting standardów GS1

Standardy GS1 służą do identyfikacji produktów, jednostek logistycznych, lokalizacji, aktywów i usług. Dzięki temu ułatwiają integrację procesów i zarządzanie łańcuchami dostaw. Pełną identyfikowalność operacji i widoczność elementów przechodzących przez łańcuch dostaw jest możliwa dzięki numerom identyfikacyjnym. Można je przedstawić za pomocą kodu kreskowego odczytywanego elektronicznie.

Jesteśmy certyfikowanym partnerem GS1 w zakresie wdrażania standardów w każdej organizacji.

07/

Projektowanie sieci WiFi

Współczesne systemy informatyczne w obszarze logistyki i logistyki produkcji, wymagają ciągłego dostępu do sieci bezprzewodowej. Wymiana danych pomiędzy systemem a użytkownikami następuje w trybie rzeczywistym. Nasi konsultanci zajmują się audytem, projektem i konfiguracją sieci WiFi w obiektach magazynowych i przemysłowych. 

Kobieta korzystająca z Category Management Blue Yonder
08/

Konsulting dla sektora Retail

Konsultacje w obszarze zarządzania kategorią pomogą zrozumieć zachowania konsumenckie klientów, zadbać o właściwe rozmieszczenie produktów na półkach sklepowych oraz zwiększyć sprzedaż konkretnych kategorii produktowych. Usługa doradcza może być częścią wdrożenia systemu Blue Yonder, ale jest również oferowana autonomicznie.