Jesteś tutaj:

Jak przygotować regały magazynowe do pracy z systemem WMS? Oznakowanie regałów magazynowych.

Wdrożenie systemu zarządzania magazynem, wymaga odpowiedniego przygotowania infrastruktury magazynowej a zwłaszcza istniejących systemów przechowywania towaru.
oznakowanie-polek-kody

Chodzi o nadanie indywidualnego numeru każdej lokalizacji, na której towar może być składowany. Numer ten jest najczęściej wyrażony w postaci kodu kreskowego. Ze względu na konieczność automatyzacji odczytu, którą umożliwia system WMS – jego działanie wspierane jest przez technologie automatycznej identyfikacji danych z kodami kreskowymi na czele. Alternatywnie może to być odczyt kodu 2D lub RFID.

Regał magazynowy jako główny element do składowania w magazynie.

W realiach codziennego działania magazynu, głównym elementem służącym do przechowywania towarów, jest regał wysokiego składowania. Regał taki posiada wiele indywidualnych miejsc, na których możliwe jest przechowywanie towarów. W przypadku magazynu, w którym brak jest kontroli na poziomie lokalizacji, skład odbywa się w sposób dość chaotyczny. Efektem może być sytuacja, w której nie jesteśmy w stanie pilnować odkładania towarów, na ściśle przeznaczonym do tego celu miejscu.

Inaczej jest w sytuacji, w której pracę magazynu wspiera systemu zarządzania magazynem. System wskazuje operatorowi dokładne miejsce składowania, a jego odnalezienie możliwe jest dzięki oznaczeniu każdej lokalizacji regałowej. Lokalizacje takie oznaczone są etykietami regałowymi w postaci etykiet naklejanych na regał, albo etykiet magnetycznych, które naniesione na regał mogą być swobodnie zdjęte.

W przypadku specyficznych regałów, na których nie istnieje możliwość naklejenia lub naniesienia etykiety samoprzylepnej czy magnetycznej, możliwe jest zastosowanie specjalnych listew, w których umieszczone zostaną etykiety.

Ułatwienie poruszania się w przestrzenie magazynowej - etykiety zbiorcze, szczytówki, tablice informacyjne.

Oprócz identyfikacji konkretnego miejsca odkładczego w procesie oznakowania przestrzeni magazynowej, warto również zadbać o ogólną orientację w centrum dystrybucji.

Możemy to osiągnąć dzięki zastosowaniu całej palety oznaczeń informacyjnych, ułatwiających odnalezienie danej strefy składowania. Można także zastosować zbiorcze etykiety regałowe, dające możliwość szybkiej orientacji w całym bloku regałowym bez konieczności przyglądania się każdemu miejscu z osobna.

Dobrym pomysłem jest również zastosowanie przemyślanej identyfikacji wizualnej, gdzie określony kolor etykiety będzie odpowiadał ze określony poziom składowania.

magazyn-oznakowanie-regaly-grafika

HKK Group - Twoja drukarnia oznaczeń do identyfikacji przestrzeni logistycznej.

Posiadamy kompletny park maszynowy, złożony z maszyn cyfrowych do produkcji wielkoformatowej oraz maszyn do cyfrowego cięcia i frezowania. Dzięki temu, mamy możliwość dostawy oznaczeń magazynowych w każdej formie i ilości. Naszą ofertę uzupełniają również usługi instalacji oznaczeń magazynowych. Do oznaczania regałów jesteśmy przygotowani jak mało kto. Mamy wiedzę, możliwości produkcyjne i bogate doświadczenie poparte licznymi referencjami.

Udostępnij

Powiązane treści