Jesteś tutaj:

Wiedza / Porady eksperckie

Jak automatyzować procesy realizowane przez system WMS?

Zmiany technologiczne, cyfryzacja oraz obniżenie kosztów wejścia spowodowały, że magazyn zmienił się w ostatnich latach nie do poznania. Ta zmiana stale postępuje, a jej katalizatorem jest między innymi automatyzacja, która pozwala na nadążenie za zwiększającymi się wymaganiami rynku. Spójrzmy na obszary działania magazynu, które mogą być usprawniane nie tylko przez działanie systemu WMS, ale również poprzez różnorodne elementy automatyki magazynowej.

Zobacz więcej

We współpracy z Politechniką Poznańską, opracowujemy koncepcję Digital Twin dla produkcji

HKK Group od kilku miesięcy realizuje wspólnie z Politechniką Poznańską innowacyjny projekt związany ze stworzeniem systemu informatycznego wspomagającego proces harmonogramowania produkcji oparty na koncepcji Digital Twin. Czym jest ta koncepcja i jakie korzyści osiągną przyszli użytkownicy tego rozwiązania?

Zobacz więcej

Co to jest etykieta termiczna i kiedy możemy ją stosować?

Etykiety samoprzylepne są znanym nośnikiem informacji wykorzystywanej w wielu obszarach współczesnej gospodarki. Zależnie od sposobu w jaki będą wykorzystywane dobieramy materiał, z którego zostaną wyprodukowane. W tym artykule wyjaśnimy na czym polega różnicą między tymi dwiema grupami, który materiał lepiej sprawdza się w logistyce, który w produkcji oraz co możemy osiągnąć wykorzystując drukarki etykiet.

Zobacz więcej

Co to jest RFID?

Technologie automatycznej identyfikacji podlegają najróżniejszym zmianom. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów, przedsiębiorstwa są w stanie usprawniać funkcjonowanie procesów, które wymagają najnowszych rozwiązań. Jedną z nich, jest identyfikacja za pomocą fal radiowych. Poniżej będziecie mogli zapoznać się z historią powstania RFID, a także dokładnym opisem funkcjonowania oraz przykładami zastosowania tej technologii.

Zobacz więcej

HKK Group – Identyfikujemy drogę Twojego sukcesu!

Już od 30 lat wspieramy optymalizację procesów logistyki i produkcji. Współpracujemy z Klientami z niemal każdej branży i o każdym zakresie wielkości organizacji. HKK Group (historycznie HIT – Kody Kreskowe), jest jednym z głównych dostawców sprzętu Zebra, Honeywell, Datalogic, CAB, Toshiba, Brother i Cubiscan w Europie Wschodniej. Posiadamy świetnie wyposażoną drukarnię, która zdolna jest do produkcji najróżniejszych systemów identyfikacyjnych dla magazynów, logistyki i branży retail.

Od lat z powodzeniem wdrażamy systemy informatyczne dla logistyki i produkcji. Nasz zespół Programistów oraz Konsultantów Wdrożeniowych, zrealizował dziesiątki wdrożeń w Europie i w Polsce. Dysponujemy profesjonalnym, wielojęzycznym wsparciem naszych klientów w wymiarze 24/7. W naszej ofercie znaleźć można: System HKK WMS, Rozwiązania kompletacji Voice Picking, System MES, BlueYonder Category Management, BlueYonder Demand, Fulfilment, Labor Management, BlueYonder WMS. Oferujemy narzędzia do: projektowania etykiet i zarządzania drukiem masowym, zarządzania flotą urządzeń mobilnych Soti czy digitalizacji procesów biznesowych w oparciu o kody kreskowe.

Oferujemy urządzenia do automatycznej identyfikacji danych, umożliwiające błyskawiczny odczyt kodów kreskowych lub kodów dwuwymiarowych, wydruk etykiet samoprzylepnych, czy automatyzację procesów logistycznych. Dobieramy, dostarczamy, wdrażamy i serwisujemy sprzęt wielu światowych producentów. Zarys naszej oferty: Automatyka dla logistyki (Datalogic Matrix); Kolektory danych (terminal Zebra, Zebra MC, terminale Honeywell, Honeywell CT); Drukarki i aplikatory etykiet (drukarka Zebra, Zebra ZT, drukarka CAB, Squix, drukarka Honeywell, drukarka Brother); Technologia RFID (anteny rfid, czytnik rfid); Czytniki kodów kreskowych (skaner Datalogic, Datalogic quickscan, skaner Honeywell, skaner Zebra, skanery kodów), Weryfikacja jakości kodów kreskowych (weryfikatory kodów kreskowych), Komputery panelowe, Komputery przemysłowe (komputer Wincomm), Urządzenia wymiarujące Cubiscan, Cubetape, Oznakowanie trwałe (grawerowanie laserowe).