Jesteś tutaj:

Wiedza / Porady eksperckie

Put To Light – szybsza kompletacja i wysyłka paczek

Dzisiejszy dynamicznie rozwijający się rynek dystrybucji detalicznej i e-commerce, przynosi coraz to większe wyzwania dla profesjonalistów pracujących w łańcuchu dostaw. Zarówno wysoko zautomatyzowane centra dystrybucyjne, jak i proste operacje wysyłkowe muszą sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie dokładności kompletacji zamówień, wydajności pracowników i krótkich terminów realizacji. Aby zdobyć przewagę konkurencyjną, niezbędne jest wdrożenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Zobacz więcej

Systemy WMS zyskują na popularności

Rynek systemów informatycznych zarządzających magazynami znajduje się na ścieżce szybkiego wzrostu. Opublikowane kilka tygodni temu analizy przewidują, że w ciągu następnych pięciu lat (lata 2024-2029) rynek ten wzrośnie w skali globalnej ponad dwukrotnie. Geograficznym motorem wzrostu będą rynki azjatyckie, amerykańskie oraz europejskie. Skąd bierze się ten optymizm? Wynika on głównie z dynamicznej sytuacji rynkowej, zmian w podejściu biznesu, a także innych czynników, o których opowiemy w tym artykule.

Zobacz więcej

Etykiety samoprzylepne to nie tylko produkt na roli, jakie są rodzaje ich dostawy?

W dobie olbrzymiej konkurencji, producenci wyróżniają się nie tylko jakością i renomą oferowanego trunku. Niezwykle istotna staje się także oryginalna i estetyczna etykieta, która pomoże ich produktom zostać dostrzeżonymi na półce, a także przyczyni się do budowania marki.

Zobacz więcej

Oznakowanie wyrobów medycznych, próbek i leków

W szpitalach, przychodniach, aptekach, czy laboratoriach właściwe oznakowanie ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia, a nawet życia pacjentów. Próbki, ampułki i inne leki muszą być w sposób jednoznaczny przypisane do konkretnej osoby. Sprzęt medyczny musi być odpowiednio opisany, a sam pacjent identyfikowany w zgodzie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Zobacz więcej

Projektowanie magazynów – jak zbudować kompletny ekosystem?

Rosnące koszty projektów związanych z konstrukcją obiektów przemysłowych, stałe problemy z obsadą kadry pracowniczej i dynamiczne zmiany w sposobie obsługi klientów powodują, że każda biznesowa inwestycja, a zwłaszcza inwestycja w obszarze logistyki wewnętrznej powinna być właściwe skalkulowana, a jej efekty powinny być gwarantem wzrostu efektywności biznesowej na wiele lat naprzód.

Zobacz więcej

Etykiety samoprzylepne dla Twojego biznesu – 10 najlepszych zastosowań

Czy wiesz, że etykiety samoprzylepne mogą być niezwykle cennym narzędziem dla Twojej firmy? Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą działalność gospodarczą, czy duże przedsiębiorstwo, etykiety mają wiele zastosowań przynoszących wymierne korzyści. W tym artykule przedstawiamy 10 najlepszych sposobów wykorzystania etykiet samoprzylepnych w Twojej firmie.

Zobacz więcej

Kody kreskowe – czy to wciąż dobra inwestycja na przyszłość?

Robotyka, automatyzacja, sztuczna inteligencja – te słowa coraz mocniej rozbrzmiewają w teraźniejszej gospodarce, a już chyba każdy z nas zetknął się, jeśli nie w praktyce, to przynajmniej w teorii z generatywną AI. Czy w takim świecie leciwe kody kreskowe mogą jeszcze stanowić gwarancję w optymalizacji logistyki i produkcji?

Zobacz więcej

Produkcja przyszłości – machine vision, MES, digital twin, robotyzacja, RFID

Producenci od lat znajdują się w forpoczcie postępu technologicznego. To właśnie ta branża poszukuje redukcji kosztów o każdy ułamek procenta, wiedząc, że efektywna produkcja pomoże w byciu konkurencyjnym na bardzo wymagających rynkach. Czego powinny się spodziewać firmy technologiczne w następnych latach? W tym artykule opowiemy, jak podążać za zmianami technologicznymi inwestując w generowanie przewagi, co w konsekwencji pozwoli na odniesienie sukcesu rynkowego.

Zobacz więcej

Przywieszki i etykiety bezklejowe – identyfikacja dla każdej branży

W dzisiejszym świecie, gdzie identyfikacja produktów odgrywa kluczową rolę, wybór odpowiednich etykiet staje się niezwykle istotny, zwłaszcza w branżach takich jak przemysł spożywczy, ogrodnictwo, tekstylia, żywność, budownictwo, czy chemia. Warto poznać zalety i możliwości dwóch segmentów z naszej oferty: różnego rodzaju przywieszek, etykiet bezklejowych czy opasek identyfikacyjnych.

Zobacz więcej

HKK Group – Identyfikujemy drogę Twojego sukcesu!

Już od 30 lat wspieramy optymalizację procesów logistyki i produkcji. Współpracujemy z Klientami z niemal każdej branży i o każdym zakresie wielkości organizacji. HKK Group (historycznie HIT – Kody Kreskowe), jest jednym z głównych dostawców sprzętu Zebra, Honeywell, Datalogic, CAB, Toshiba, Brother i Cubiscan w Europie Wschodniej. Posiadamy świetnie wyposażoną drukarnię, która zdolna jest do produkcji najróżniejszych systemów identyfikacyjnych dla magazynów, logistyki i branży retail.

Od lat z powodzeniem wdrażamy systemy informatyczne dla logistyki i produkcji. Nasz zespół Programistów oraz Konsultantów Wdrożeniowych, zrealizował dziesiątki wdrożeń w Europie i w Polsce. Dysponujemy profesjonalnym, wielojęzycznym wsparciem naszych klientów w wymiarze 24/7. W naszej ofercie znaleźć można: System HKK WMS, Rozwiązania kompletacji Voice Picking, System MES, BlueYonder Category Management, BlueYonder Demand, Fulfilment, Labor Management, BlueYonder WMS. Oferujemy narzędzia do: projektowania etykiet i zarządzania drukiem masowym, zarządzania flotą urządzeń mobilnych Soti czy digitalizacji procesów biznesowych w oparciu o kody kreskowe.

Oferujemy urządzenia do automatycznej identyfikacji danych, umożliwiające błyskawiczny odczyt kodów kreskowych lub kodów dwuwymiarowych, wydruk etykiet samoprzylepnych, czy automatyzację procesów logistycznych. Dobieramy, dostarczamy, wdrażamy i serwisujemy sprzęt wielu światowych producentów. Zarys naszej oferty: Automatyka dla logistyki (Datalogic Matrix); Kolektory danych (terminal Zebra, Zebra MC, terminale Honeywell, Honeywell CT); Drukarki i aplikatory etykiet (drukarka Zebra, Zebra ZT, drukarka CAB, Squix, drukarka Honeywell, drukarka Brother); Technologia RFID (anteny rfid, czytnik rfid); Czytniki kodów kreskowych (skaner Datalogic, Datalogic quickscan, skaner Honeywell, skaner Zebra, skanery kodów), Weryfikacja jakości kodów kreskowych (weryfikatory kodów kreskowych), Komputery panelowe, Komputery przemysłowe (komputer Wincomm), Urządzenia wymiarujące Cubiscan, Cubetape, Oznakowanie trwałe (grawerowanie laserowe).