Najważniejsze informacje:
Kod kreskowy podczas przyjęć magazynowych.
Przyjęcia towaru do magazynu jest momentem, kiedy zostaje system zarządzania magazynem, czyli system WMS nadaje danej jednostce towaru indywidualny numer rejestracyjny wyrażony w postaci kodu kreskowego (lub rzadziej kodu 2D). Dzieje się tak ze względu na konieczność zidentyfikowania każdej policzalnej jednostki towaru znajdującej się w magazynie. Identyfikowalność taka ma niebagatelny wpływ na sprawny przebieg następnych elementów magazynowej układanki.
Numer rejestracyjny z kodem kreskowym podczas składowania.
Nadana podczas przyjęcia towaru do magazynu rejestracja łączy dane o produkcie (takie jak jego nazwa, dane o przydatności do spożycia, wymiary) z unikalnym kodem. Podczas procesu składowania system WMS analizując dane produktowe wybiera optymalne miejsce składowania takiego towaru. Optymalizacja może się odbywać na bazie zdefiniowanych przez administratora systemu WMS czynników, takich jak waga, częstotliwość obrotu danym towarem, data przydatności i wielu innych strategii optymalizacyjnych.
Numer rejestracyjny podczas kompletacji.
Nadany podczas przyjęcia unikalny numer rejestracyjny jest wykorzystywany podczas kompletacji towaru pod zamówienia Klienta. Operator systemu WMS jest kierowany do konkretnej lokalizacji składowania, gdzie odnaleźć powinien towar do kompletacji. Fakt podjęcia towaru z lokalizacji składowania jest potwierdzany przez zeskanowanie kodu kresowego numeru rejestracyjnego.
Numer rejestracyjny - jaką formę przyjmuje?
Numer rejestracyjny to najczęściej etykieta samoprzylepna z nadrukowaną w formie kodu kreskowego treścią zakodowaną w formie kodu kreskowego. W celu nadrukowania takiej właśnie etykiety należy użyć specjalistycznych drukarek etykiet, które dają możliwość zadruku etykiet w formie rolowej. Istnieje również możliwość wykorzystania etykiet do zadruku laserowego, jednak takie rozwiązanie sprawdza się tylko i wyłącznie w przypadku mniejszych magazynów.