Digit.IO Factory - nasz cyfrowy bliźniak
Przez minione lata dzięki wsparciu naszych partnerów z NCBiR i Politechniki Poznańskiej, stworzyliśmy oprogramowanie klasy Digital Twin, którego celem jest wsparcie podejmowania decyzji w organizacjach produkcyjnych.
Samodzielnie rozszerzyliśmy zakres działania naszego rozwiązania również na obszar logistyki magazynowej, tworząc zintegrowaną platformę wsparcia dla współczesnego biznesu.
Nasze kompetencje pozwalają na wdrożenie oprogramowania, którego celem jest umożliwienie replikacji procesów fizycznych w środowisku cyfrowym, ale również przygotowanie firm do tego procesu poprzez:
- zaprojektowanie systemu zbierania danych z czujników.
- Wsparcie procesów poprzez wdrożenie technologii RFID, kodów kreskowych i kodów 2D oraz analizę danych zbieranych podczas pracy tego typu rozwiązań w celu ich powiązania z modelem cyfrowego bliźniaka.
- Wsparcie koncepcyjne na etapie organizacji obiegu materiałowego dla firm logistycznych i produkcyjnych.
Elementy platformy Digit.IO
System WMS (warehouse management system) jest rozwiązaniem wspierającym pracę magazynu zarówno w obszarze wyrobów gotowych, jak i obszaru produkcji.
Do podstawowych zadań systemu WMS należy kontrola nad procesami przyjęcia, składowania, kompletacji i wysyłki. Przebieg tych operacji wspierany jest przez technologię kodów kreskowych, która daje możliwość błyskawicznej identyfikacji towarów, surowców, miejsc odkładczych, a także usprawnia proces etykietowania.
Inteligentne harmonogramowanie na platformie Digit.IO, to zaawansowane narzędzie służące inteligentnemu planowaniu produkcji, które oparte jest na mechanizmie digital twin (cyfrowy bliźniak).
System harmonogramowania analizuje każdorazowo wiele scenariuszy produkcyjnych, dobierając taki, który w najlepszy możliwy sposób doprowadzi do realizacji założonych celów.
System MES służy do bieżącej kontroli przebiegu procesów produkcji na podstawie danych spływających bezpośrednio z maszyn w trybie ciągłym.
Taka kontrola daje możliwość śledzenia postępów produkcji oraz pomaga w identyfikacji ewentualnych problemów, czy rozbieżności w stosunku do założeń, co może mieć niebagatelny wpływ na realizację harmonogramu.