Jesteś tutaj:

Kompletacja głosowa Pick by Voice

Maksymalizacja efektywności i produktywności działania centrum logistycznego, a także optymalna organizacja jego pracy nawet w okresach szczytu sezonu, to jedne z największych priorytetów logistyki wewnętrznej. Poznaj rozwiązanie Pick by Voice.

Metoda papier i ołówek...

Zależenie od rodzaju produktów, które są składowane w danym magazynie, dobierać powinno się rozwiązania systemowe oraz sprzętowe, które będą nas zbliżały do osiągnięcia wspomnianych celów. Wciąż jednak i niestety całkiem często zdarzają się magazyny, w których kompletacja zleceń odbywa się za pomocą metody… „papier i ołówek”. Chcąc sprostać wymaganiom dzisiejszego handlu, firmy muszą inwestować w nowe rozwiązania informatyczne, automatyzując swoje procesy i wzmacniając ich niezawodność.

Uzasadnienie biznesowe dla systemów głosowych

Czy rozwiązanie głosowe w magazynie o mniejszej powierzchni jest pomysłem, który się sprawdzi? Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na to pytanie mogła być tylko zaprzeczająca, jednak zmiany ostatnich lat zmieniły nasze podejście.

Technologia głosowa to nic innego jak systemu rozpoznawania i syntezy głosu, który usprawnia komunikację na linii użytkownik-system zarządzania magazynem klasy WMS. System uczy się charakterystycznego dla każdego operatora rodzaju wymowy, czy akcentowania. Jest także dostępny w przeszło kilkudziesięciu wersach językowych. Poprzez zastosowanie tej intuicyjnej metody wymiany komunikatów każdy z operatorów w magazynie może pracować swobodnie, nie obciążając dłoni kolektorem danych, czy kartką i długopisem.

Używając systemu głosowego, możliwe jest osiągnięcie nawet o 50% lepszych rezultatów kompletacji towarów niż w przypadku rozwiązań trakcyjnych. Inwestycja w system voice picking od Honeywell zwraca się bardzo często już w pierwszym roku użytkowania. 

Dzieje się tak nie tylko poprzez dużą poprawę funkcjonowania procesów logistyki wewnętrznej, ale również dzięki upowszechnieniu się tego typu rozwiązań co wpływa na obniżkę ich ceny.

System kompletacji głosowej Honeywell a tradycyjny system pracy w magazynie

Najbardziej tradycyjna metoda realizacji zadań w magazynie, to praca wspomagana przez wspomnianą kartkę i długopis. Operatorzy magazynowi wyposażeni w drukowane z systemu listy kompletacyjne wykonują swoją pracę bez żadnego wsparcia w formie systemu informatycznego. 

Tego typu operacje narażone są na generowanie dużej ilości błędów związanych głównie z kompletacją nie tych towarów, które potrzeba lub ich błędnych ilości.

W przypadku zastąpienia operacji „papierowej” przez operację bazującą na systemie głosowym, operatorzy wykonujący pracę w strefie kompletacji mogą pracować nawet 30% szybciej, redukując liczbę błędów o 80% oraz zwiększając transparentność całego łańcucha dostaw.

Zastąpienie metody "papier i ołówek" przez system głosowy, to 30% szybsza praca operatorów, 80% redukcji popełnianych błędów, a także zwiększenie transparentności całego łańcucha dostaw.

Voice Picking a praca oparta o kolektory danych

System zarządzania magazynem wspierany przez kolektory danych oraz skanery kodów kreskowych lub kodów 2D, to kolejny etap rozwoju logistyki magazynowej

Skanery stają się niezbędnym narzędziem w ręku magazyniera, służącym do komunikacji z systemem WMS. Używanie skanerów i kolektorów generuje oczywiście w niektórych okolicznościach pewne utrudnienia związane z wymiarami czy wagą samego urządzenia, a także specyfiką towarów w danym magazynie.

Zastosowanie technologii głosowych, zamiast kolektorów danych może generować nawet do 25% oszczędności wynikającej z przyspieszenia pracy w magazynie (hands free), radykalnie redukując ilość błędów podczas kompletacji.

Tego typu alternatywa w stosunku do procesu skanowania ręcznego, zmniejsza również nakłady związane z utrzymaniem sprzętu, ze względu na stosunkowo niższą awaryjność urządzeń bazujących na technologii voice picking.

Voice Picking, a może Put To Light?

Put to light, to system przyspieszający kompletację poprzez zastosowanie komunikatów świetlnych emitowanych na specjalnych wyświetlaczach montowanych na regałach magazynowych (pojedynczy wyświetlacz zintegrowany jest z każdym miejscem odkładczym). Operator prowadzony jest zgodnie ze zdefiniowaną ścieżką kompletacji, pobierając zakładaną ilość konkretnego towaru (informacja o ilości towaru jest również dostępna na wyświetlaczu). 

Put to light jest systemem pracy grupowej. Każdy operator obsługuje tylko pewną strefę magazynu, a skompletowane produkty poruszają się pomiędzy strefami przy wykorzystaniu przenośników lub robotów autonomicznych.

Ograniczenia wynikające z zastosowania systemów put to light wynikają głównie z nierównomiernego rozłożenia pracy pomiędzy strefami, co znacznie utrudnia płynne funkcjonowanie magazynu. Kompletacja głosowa nie generuje tego rodzaju problemów, jest obarczona znacznie mniejszą barierą wejścia (niższy koszt inwestycji), a jej efektywność jest wyższa nawet o 25%.

Optymalizujemy procesy logistyczne

Jesteśmy bezpośrednim Partnerem firmy Honeywell – lidera na rynku systemów typu Voice Picking. Nasza firma wdrożyła kilka projektów wspomagających tego typu kompletację, głównie w oparciu o system WMS BlueYonder.

Udostępnij

Powiązane treści