Najważniejsze informacje:
Liczne i pomyślnie zrealizowane wdrożenia pozwoliły nam na stworzenie koncepcji „jednego okienka”, czyli takiej organizacji naszych usług, dzięki której klienci mogą osiągnąć kompletny efekt optymalizacyjny w prowadzonym biznesie. Składa się na niego system informatyczny, dostarczenie urządzeń a także spójnego oznakowania i innych materiałów będących niezbędnym nośnikiem informacji stosowanym w logistyce i logistyce produkcji.
W tym artykule wyjaśnimy w jaki sposób prowadzimy wdrożenia, jakie efekty zauważają nasi Klienci po ich zakończeniu a także czym się wyróżnia nasze podejście do projektów optymalizacyjnych dla biznesu.
Analiza potrzeb biznesowych jest kluczowa dla określenia zakresu projektu.
Współpracę rozpoczynamy od inwentaryzacji stanu obecnego oraz rozpoznania potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Jest to kluczowy etap z perspektywy powodzenia dalszych prac optymalizacyjnych. Ważną częścią naszego zespołu są Analitycy Biznesowi, których rolą jest precyzyjne zrozumienie potrzeb klientów oraz opracowanie wyczerpującej dokumentacji. Jest ona podstawą do późniejszych wdrożeń systemów optymalizujących obszar łańcucha dostaw lub komponentów tych systemów (na przykład sprzętowych, czy obejmujących obszar odpowiedniego oznakowania magazynu).
Paleta rozwiązań do zarządzania łańcuchem dostaw - oprogramowanie dla każdego.
Szybkość i skala współczesnej wymiany gospodarczej powodują, że funkcjonowanie biznesu bez wsparcia systemów IT jest dzisiaj niemożliwe. Nasi konsultanci są prawdziwymi ekspertami w obszarze systemów zarządzania magazynem klasy WMS (warehouse management system) oraz traceability (śledzenia zasobów w całym łańcuchu dostaw). Nie jest nam również obcy obszar cyfrowego zarządzania produkcją. Systemy opracowywane i wdrażane przez naszą firmę pracują w oparciu o szereg nowoczesnych technologii, a zwłaszcza technologię kodów kreskowych, kodów dwuwymiarowych oraz RFID. Coraz wyraźniej daje się także odczuć wpływy mechanizmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.
Liczne i pomyślnie zrealizowane wdrożenia pozwoliły nam na stworzenie koncepcji „jednego okienka”, czyli takiej organizacji naszych usług, dzięki której klienci mogą osiągnąć kompletny efekt optymalizacyjny w prowadzonym biznesie.
System informatyczny bez zaplecza sprzętowego nie spełni swojej funkcji. Kilka słów o urządzeniach do automatycznej identyfikacji danych.
Systemy informatyczne oparte o technologie kodów kreskowych, kodów dwuwymiarowych (kody 2D, kody datamatrix), czy RFID wymagają do swojego działania specjalistycznych urządzeń umożliwiających odczyt oraz analizę informacji zawartej w kodzie. Urządzenia takie to zwłaszcza czytniki kodów kreskowych, kolektory danych, czytniki i anteny RFID czy drukarki etykiet. Konsultanci naszej firmy nie tylko dobiorą, ale również zintegrują tego typu urządzenia z istniejącymi systemami, które mogą być dostarczone przez stronę trzecią.
HKK Group to również drukarnia oznaczeń do biur, hal produkcyjnych, czy magazynów oraz producent etykiet samoprzylepnych.
W strukturze naszej firmy funkcjonuje również dział druku oznakowania i etykiet. Produkty tego typu służą zarówno oznaczeniu informacyjnemu, BHP oraz oznaczeniu wizerunkowemu miejsc pracy. Są także istotnym nośnikiem informacji procesowej w całym łańcuchu dostaw. Nasi sksperci zajmują się doradztwem w obszarze właściwego doboru produktów drukowanych oraz ich płynnej integracji z innymi elementami naszej oferty.