Jesteś tutaj:

Czy na pewno możesz sobie pozwolić na brak precyzyjnych danych o magazynowanych produktach?

Proces precyzyjnego określenia wymiarów i wagi każdego typu produktu składowanego w magazynie, nabrał w ostatnich latach na znaczeniu.
Mężczyzna w magazynie zastanawiający się

Dobrze zorganizowana wolumetryka magazynowa, ma realny wpływ na optymalniejsze wykorzystanie cennej przestrzeni, obniżenie kosztów przesyłek kurierskich oraz wzrost zadowolenia klienta poprzez lepsze odzwierciedlenie wymiarów opakowań, do wymiarów wysyłanego w nim produktu.

Jak wymiarować? Jak przesyłać dane o wymiarze produktu? W tym artykule opowiemy o procesie wymiarowania produktów w logistyce.

Wymiarowanie w magazynie - prosty sposób na start.

Jeśli proces wymiarowania jest dla Ciebie nowością, to warto rozpocząć od wzbogacania danych o produkcie. Dane te są generowane w prosty i sprawny sposób a następnie przechowywane przez system WMS w postaci tzw. master daty. Metody generowania danych wymagają zaangażowania pracy manualnej, pozwalają jednak równolegle na automatyzację przesyłu rezultatów wymiarowania oraz ich automatyczny zapis w miejscu docelowym.

Metodą prostego zbierania danych o wymiarach jest zastosowanie elektronicznych miarek Cube Tape. Miarki Cube Tape dzięki wyjątkowo kompaktowej budowie oraz niewielkiej wadze, mogą być wykorzystywane jako narzędzia mobilne. Ich korzystna cena daje możliwość szerokiego zastosowania tych narzędzi w magazynach czy w branży przesyłek kurierskich, uwzględniając wyposażenie każdego pracownika w to urządzenie pomiarowe.

Urządzenie Cubetape C200

Cubiscan - dla wielu synonim urządzenia do wymiarowania.

W pewnym momencie rozwoju biznesu, przedsiębiorcy odczuwają potrzebę przyspieszenia procesu wymiarowania oraz dalszej jego automatyzacji. Rozwiązaniem, które odpowiada na takie potrzeby, jest rodzina urządzeń Cubiscan.

Ten amerykański producent już od ponad trzydziestu lat tworzy maszyny, które wymiarują i ważą produkty. Zastosowanie różnych technologii pomiaru (zależenie od modelu może to być technologia podczerwieni lub pomiar laserowy), daje możliwość doboru urządzenia do konkretnych potrzeb.

W chwili obecnej modelem, który w najbardziej holistyczny sposób odpowiada na potrzeby rynku, jest Cubiscan 325. Urządzenie określa wymiary zarówno produktów o kształtach regularnych jak i nieregularnych oraz precyzyjnie waży produkty większe i mniejsze. Sam pomiar następuje poprzez przesunięcie bramki pomiarowej nad płytą odkładczą urządzenia. Pomiar w sposób automatyczny jest przesyłany do systemu zarządzania magazynem i wykorzystywany w realizacji codziennych zadań logistycznych.

Mężczyzna obsługujący urządzenie Cubiscan 325

Pomiary w pełni zautomatyzowane na liniach transportu wewnętrznego.

Wymiarowanie towarów w logistyce jest możliwe również w przypadku magazynów zautomatyzowanych. W tym przypadku urządzenia wymiarujące (dymensjonery), montowane są bezpośrednio na liniach transportowych, którymi towary podążają w drodze do określonych punktów w magazynie. Nasza firma integruje tego typu urządzenia, które działają w ścisłej współpracy z dynamicznymi wagami oraz automatycznymi czytnikami kodów kreskowych. Jednym z czołowych Dostawców tego typu rozwiązań jest firma Datalogic.

Wymiarowanie wspierane przez technologię kodów kreskowych.

W celu pełnego wykorzystania korzyści płynących z użytkowania systemów do wymiarowania, warto połączyć je z odczytem kodów kreskowych, którymi opisane są produkty w nowoczesnym magazynie. To właśnie dzięki identyfikacji produktu przy pomocy czytnika kodów kresowych, możliwe będzie szybkie zapisanie danych o wymiarach do systemu zarządzającego magazynem.

Udostępnij

Powiązane treści