Jesteś tutaj:

Etykiety samoprzylepne to nie tylko produkt na roli, jakie są rodzaje ich dostawy?

W dobie olbrzymiej konkurencji, producenci wyróżniają się nie tylko jakością i renomą oferowanego trunku. Niezwykle istotna staje się także oryginalna i estetyczna etykieta, która pomoże ich produktom zostać dostrzeżonymi na półce, a także przyczyni się do budowania marki.
Etykiety na roli - zebrane

Niezwykle istotny jest także inny element związany z użytkowaniem etykiet samoprzylepnych. Chodzi mianowicie o sposób ich aplikacji oraz związany z nim sposób dostawy etykiety. Nie musi ona bowiem przyjmować wyłącznie formy „rolowej”. A więc… jak forma dostawy etykiet wpływa na walory ich aplikacji?

Klasyczna forma dostaw etykiet samoprzylepnych to forma rolowa. Ten sposób dostaw etykiet umożliwia ich wykorzystanie do zadruku w profesjonalnych drukarkach etykiet. 

To właśnie przy wykorzystaniu tego typu urządzeń, możliwe jest drukowanie etykiet zawierających kod kreskowy lub kod dwuwymiarowy (na przykład kod 2D Datamatrix).

Dostawy etykiet na roli dają również możliwość użycia ich w systemach print & apply, gdzie etykieta jest zadrukowana spersonalizowaną treścią, a następnie w sposób automatyczny umieszczana na produkcie.

Alternatywą dla formy rolowej może być dostawa etykiet w formie dociętej do kształtu, a następnie sztaplowanej (rząd pionowo ułożonych etykiet). Taka forma dostaw jest zdecydowanie najlepsza w przypadku etykiet in-mould, czyli etykiet „wtapianych” w plastikowe opakowanie. W procesie etykietowania typu in-moul sztapel etykiet jest ładowany do maszyny etykietującej, która zarządza wtapianiem etykiety w opakowanie plastikowe.

Etykieta o zmiennej treści (w roli, bądź przycięta do kształtu). Etykiety samoprzylepne o zmiennej treści, to produkt szeroko stosowany w logistyce i branży kurierskiej. Jest to dobry sposób na oznaczanie zwrotów lub przesyłek kurierskich bez wcześniej naklejonej etykiety adresowej. Stosując ten typ etykiet, możemy być pewni osiągnięcia dużych oszczędności czasowych względem klasycznego drukowania etykiet.

Etykiety w formie składanki. Jeszcze jedną alternatywą dla dostaw etykiet w formie rolowej jest ich dostawa w formie tak zwanej składanki. 

Taka forma złożonych w stos etykiet daje możliwość ich wykorzystania w klasycznych drukarkach etykiet, jednak bez ograniczeń związanych z wielkością rolki. Jest to najlepszy sposób dostaw etykiet dla organizacji, które drukują naprawdę duże ich ilości.

Etykiety w formie arkuszowej do zadruku w drukarkach laserowych. Ostatnią formą dostaw etykiet samoprzylepnych są arkusze do zadruku w drukarkach laserowych. 

To rozwiązanie sprawdza się w organizacjach, które etykiety drukują sporadycznie i nie chcą inwestować w infrastrukturę specjalistyczną (drukarki etykiet).

HKK Group - Twoja drukarnia etykiet.

W strukturach naszej firmy już od ponad dwudziestu lat funkcjonuje profesjonalna drukarnia fleksograficzna. Jeśli interesuje Cię jakikolwiek produkt etykietowy, dopasujemy go do Twoich potrzeb, dbając o dostawę kompletnego rozwiązania do oznakowania produktów.

Udostępnij

Powiązane treści