Jesteś tutaj:

Dlaczego zrównoważony rozwój jest tak ważny dla naszej organizacji?

Na jakich filarach opiera się polityka zrównoważonego rozwoju HKK Group?
Polityka CSR

W naszej codziennej pracy koncentrujemy się na doradzaniu klientom, jak optymalizować procesy logistyki magazynowej i logistyki produkcji. Wdrażamy systemy kodów kreskowych, integrujemy systemy WMS, dostarczamy urządzenia związane z odczytem kodów kreskowych (skanery kodów), drukiem etykiet (drukarki etykiet), czy umożliwiające pracę mobilną (kolektory danych).

Jednak jest jeszcze jeden ważny aspekt naszego funkcjonowania. Choć może wydawać się mniej widoczny, to ma jednak nieoceniony wpływ na naszą przyszłość. Mamy tutaj na myśli tematykę ekologii i dbałości o środowisko naturalne, a więc wartości nierozerwalnie związane ze zrównoważonym rozwojem naszej organizacji.

Panele fotowoltaiczne na dachu budynku HKK Group

Zrównoważony rozwój - aspekt emisyjny.

Wraz z rokiem 2021, udało nam się znacznie ograniczyć emisyjność naszej działalności. Ma to związek z inwestycją w dwie instalacje fotowoltaiczne, zlokalizowane na dachach naszych budynków. W chwil obecnej, 40% wykorzystywanego przez nas na co dzień prądu, pochodzi ze źródeł odnawialnych. Nie poprzestajemy jednak na tej liczbie i już teraz planujemy zwiększenie tego potencjału.

Dokonaliśmy także inwestycji w modernizację parku maszyn, dzięki której niektóre urządzenia (np. do produkcji etykiet samoprzylepnych i oznakowania magazynowego), zastąpiliśmy nowszymi – bazującymi na technologii utwardzania światłem LED. Kolejnym krokiem mającym na celu ograniczenie zużycia prądu, było przejście na energooszczędne źródła oświetlenia w technologii LED.

Istotnym elementem na drodze zmniejszenia emisyjności naszej firmy, jest także unowocześnienie systemu centralnego ogrzewania naszych budynków. Postawiliśmy na nowoczesną technologię pomp ciepła, stanowiącą wsparcie funkcjonowania infrastrukturalnego naszej firmy w miesiącach zimowych.

Zrównoważony rozwój - polityka HR.

Nasza firmowa polityka zrównoważonego rozwoju, opiera się także na drugim, bardzo ważnym filarze. Jest nim dbałość o sprawy związane z zasobami ludzkimi. Przede wszystkim dbamy o zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Inwestujemy w urządzenia monitorujące bezpieczeństwo w naszych budynkach, regularnie szkolimy się w obszarach pierwszej pomocy i procedurach sprawnej ewakuacji.

Inwestujemy także w ludzi, ich potencjał i chęć rozwoju. Organizujemy możliwości doskonalenia wiedzy i umiejętności w formie szerokiego wachlarza szkoleń i kursów. Dzięki zmianom w tym obszarze, chcemy być jeszcze bliżej naszych współpracowników i dostosować firmę do oczekiwań ludzi ją tworzących.

HKK Group - uśmiechnięci pracownicy w kuchni
dorota-kontakt

Zrównoważone zakupy - jak dobieramy naszych Dostawców.

Ostatnim filarem polityki zrównoważonego rozwoju, jest dbałość o dobór dostawców. Prowadzimy systematyczną ocenę naszych kontrahentów, pod kątem społecznej odpowiedzialności prowadzonego przez nich biznesu. W obszarze produkcyjnym dobieramy dostawców spełniających normy FSC (jesteśmy producentem certyfikowanym przez FSC). Równolegle rozwijamy także koncepcje lepszego wykorzystania odpadów produkcyjnych, czy zamkniętego obiegu paletowego, co jest możliwe wyłącznie dzięki ścisłej kooperacji z naszymi partnerami biznesowymi.

HKK Group aktywnie wykorzystuje platformę ECOVADIS.

W naszej codziennej pracy związanej z kształtowaniem polityki zrównoważonego rozwoju, pomaga nam platforma ECOVADIS, której jesteśmy aktywnym użytkownikiem. Dzięki funkcjonowaniu w tym właśnie systemie, wiemy jakie zmiany są konieczne, aby jeszcze lepiej dostosować się do otoczenia i trendów, a coroczne oceny są dla nas doskonałą motywacją do ciągłego doskonalenia.

Udostępnij

Powiązane treści