Jesteś tutaj:

Druk etykiet w wyspecjalizowanej drukarni, czy druk z wykorzystaniem kolorowych drukarek etykiet? Co jest lepsze dla Twojego biznesu?

Etykiety samoprzylepne, zwłaszcza te z kolorowym nadrukiem, stały się standardem w oznaczaniu produktów konsumpcyjnych.
Etykiety kolorowe - wizualizacja

W artykule przyjrzymy się zagadnieniu druku etykiet samoprzylepnych, od strony miejsca w którym druk ten się odbywa. W chwili obecnej istnieją dwa główne trendy: druk w wyspecjalizowanej drukarni (jaką jest również HKK Group) oraz druk etykiet (również kolorowych) w trybie in-house.

Drukarnia etykiet - maszyna

Druk w profesjonalnej drukarni etykiet - metoda na etykiety z „efektem wow”.

Druk etykiet w drukarni niesie ze sobą szereg korzyści. Jedną z nich (być może nawet kluczową), jest powierzenie tego zadania profesjonalistom, bez konieczności utrzymywania tego typu stanowisk w swojej firmie. W przypadku sporadycznego zapotrzebowania na wydruk etykiet bądź druku w sposób mało wystandaryzowany, to właśnie drukarnia etykiet będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dzieje się tak głównie ze względu na brak konieczności ponoszenia wysokich kosztów wdrożeniowych i eksploatacyjnych, związanych z zakupem maszyn czy drukarek do zadruku etykiet kolorowych. Kolejnym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z usług drukarni, jest możliwość zlecania wydruków etykiet wyróżniających się zastosowaniem specjalnych efektów takich jak złocenia, lakiery puchnące, czy żłobienia. Takie etykiety z pewnością zagwarantują jeszcze większy prestiż Twojego produktu.

Druk „in-house”- nowy trend możliwy dzięki wykorzystaniu kolorowych drukarek etykiet.

Dzięki postępującemu rozwojowi technologii druku, możliwy jest druk etykiet w kolorze z wykorzystaniem urządzeń przeznaczonych do użytku biurowego. W związku z tym, coraz większa liczba przedsiębiorców, decyduje się na przeniesienie produkcji etykiet w całości bądź w części, bezpośrednio do struktur własnej organizacji. Tego typu decyzje wydają się uzasadnione w kilku przypadkach, które opisujemy poniżej.

Krótki czas potrzebny do wyprodukowania etykiet: jeśli czas niezbędny do wyprodukowania etykiet jest naprawdę krótki, liczony raczej w godzinach a nie w dniach, jedyną drogą jest stworzenie infrastruktury maszynowej do produkcji etykiet w trybie in-house. 

Małe serie etykiet samoprzylepnych: jeśli ilości etykiet samoprzylepnych są niewielkie, to zdecydowanie warto rozważyć zastosowanie drukarek etykiet samoprzylepnych. Przy niewielkich ilościach, koszty stałe drukarni etykiet mogą nie uzasadniać realizacji takiego zlecenia poza firmą.

Standardowe wielkości i kształty etykiet: jeśli drukujesz etykiety samoprzylepne o powtarzalnych kształtach i w tym samym wymiarze, to kolorowa drukarka może być rozwiązaniem dla Ciebie. W takich przypadkach najłatwiej nabyć czyste etykiety o pożądanym kształcie i wymiarze bezpośrednio w drukarni etykiet samoprzylepnych, a sam druk przeprowadzać wewnątrz organizacji.

Drukarka Kiaro QL 300 - instalacja u klienta - Maciej Broda z HKK Group

Maciej Broda, nasz doświadczony Technik i Specjalista ds. Serwisu podczas wdrożenia drukarki Kiaro QL300 u Klienta z branży gastronomicznej.

Drukarka Kiaro QL300

Drukarki Kiaro - niezawodny druk etykiet samoprzylepnych in-house.

Według nas, zdecydowanie najlepszym wyborem z punktu widzenia druku etykiet samoprzylepnych w kolorze, są urządzenia marki Kiaro. Słyną one ze swojej niezawodności i doskonałej jakości wydruków.

Najnowszym modelem tego typu urządzeń, jest Kiaro QL300. Model ten oferuje nie tylko wydruk w kolorach CMYK, ale również wydruk w kolorze białym, dzięki czemu możliwe jest drukowane na materiałach transparentnych.

Udostępnij

Powiązane treści