Jesteś tutaj:

Właściwe oznakowanie zakładu przemysłowego – sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić

Jednym z filarów naszej działalności są kompleksowe rozwiązania w zakresie znakowania, dedykowane przede wszystkim dla branży logistycznej i magazynowej a także dla przemysłu.
Audyt znakowania w magazynie

Dlaczego warto zadbać o oznakowanie produkcji?

Współczesny obszar produkcji to miejsce, gdzie specjalistyczne maszyny łączą się z Pracownikami o specyficznej, wyspecjalizowanej wiedzy. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, niedomówienia czy niedopatrzenia. Komponenty powinny trafiać bezpośrednio do gniazd produkcyjnych, produkt gotowy powinien być przyjmowany z produkcji w wyznaczonych do tego miejscach, a pozostały surowiec przekazany do magazyny zgodnie z jasną procedurą. 

Sami Operatorzy nie powinni mieć wątpliwości co do organizacji przestrzeni produkcji, niezależnie od tego, czy pracują w danym miejscu od miesiąca, czy od wielu lat. Stan taki osiągniemy tylko wtedy, gdy odpowiednio oznakujemy przestrzeń produkcyjną. Organizacja miejsc pracy i ich oznakowanie powinny być spójne, sugestywne i kompletne. Dzięki produktom naszej firmy tak właśnie się stanie.

Logistyka produkcji - tutaj również warto zadbać o dobrą organizację.

Sprawnie funkcjonująca produkcja powinna być wsparta dobrze funkcjonującym magazynem produkcyjnym. Dostawy komponentów, rozliczanie po zakończonej produkcji, przyjęcia wyrobów gotowych – wszelkie operacje logistyki produkcji powinny funkcjonować w sposób logiczny, szybki i dobrze zorganizowany. Logistyka produkcji wspierana jest przez różnorakie technologie związane z automatyczną identyfikacją danych. 

To właśnie kody kreskowe (lub inne standardy kodowania) usprawniają ten obszar funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego. Zastosowanie kodów kreskowych wymusza jednak odpowiednie przygotowanie magazynu. Miejsca składowania komponentów powinny być oznaczone przy pomocy kodów, podobnie jak strefy dostaw komponentów, gniazda produkcyjne i wszelkie inne obszary, gdzie komponent może się znaleźć.

Przyjęcie towaru z produkcji tożsame jest z jego kodowaniem i przekazaniem do magazynu wyrobów gotowych, gdzie również funkcjonuje system oparty o tą właśnie technologie.  

Udostępnij

Powiązane treści