Jesteś tutaj:

Wymiarowanie dla logistyki. Dlaczego warto używać rozwiązań Cubiscan?

Rozwiązania wymiarujące dla logistyki są coraz częściej widoczne w magazynach i centrach dystrybucji, niezależnie od branży czy skali działania, niosąc za sobą szereg wymiernych korzyści i usprawnień.
Cubiscan 325 - kijki
logstyka-hkk-2

Lepsza jakość danych podstawowych.

Rozwiązania do wymiarowania CUBISCAN to przede wszystkim narzędzia, które w sposób zdecydowany poprawiają jakość danych podstawowych dotyczących produktów, które są przechowywane w magazynie. Jednym z elementów danych podstawowych (master data) są informacje o wadze oraz wymiarach produktów. Dane takie mają wpływ na następujące obszary funkcjonowania magazynu:

  • Optymalizacja składowania w magazynie: precyzyjne dane wymiarowe pozwalają lepiej zarządzać miejscami składowania w magazynie, lepiej wykorzystując dostępną przestrzeń. Szacuje się, że uzysk przestrzeni, dzięki optymalnemu dostosowaniu miejsca składowania do wymiarów produktów może wynieść nawet kilkanaście procent.
  • Optymalne kształtowanie procesu kompletacji: optymalizacja kompletacji oraz późniejszego przepakowania pozwala na tworzenie list kompletacyjnych, które będą uwzględniały wymiary oraz wagę kompletowanych produktów, dzięki czemu możliwe będzie budowanie paczek o odpowiedniej kolejności ułożenia produktów, w celu zapobiegania ich uszkodzeniu.
  • Optymalizacja opakowań wysyłkowych: wymiarowanie w logistyce wspiera optymalny dobór opakowań wysyłkowych, dostosowując je do wymiarów wysyłanych produktów, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów logistyki ostatniej mili. Precyzyjne wymiary stają się podstawą wyliczenia realnych kosztów przesyłek, bez konieczności dopłat w przyszłości.
Mężczyzna obsługujący urządzenie Cubiscan 325

Jak się odbywa wymiarowanie produktów?

Sam proces wymiarowania zależy od charakteru przedmiotów, które wymiarujemy. Cubiscan oferuje rozwiązania do wymiarowania produktów o regularnych i nieregularnych kształtach oraz rozwiązania do wymiarowania palet

W przypadku wymiarowania produktów, system Cubiscan (na przykład Cubiscan 325) łączony jest z czytnikiem kodów kreskowych w celu szybkiego odczytu kodu kreskowego z produktu. Następnie przeprowadzane jest automatycznie wymiarowanie, a dane są przesyłane w trybie rzeczywistym do systemu nadrzędnego (na przykład do systemu WMS).

W przypadku wymiarowanie palet, wymiarowanie następuje w momencie odłożenia palety na miejsce wymiarowania, a po jego zakończeniu paleta może być dodatkowo owinięta folią i etykietowana w celu przygotowania do wysyłki (sam proces wymiarowania może oczywiście nastąpić już po owinięciu palety folią).

Zarówno w przypadku produktów i palet, proces wymiarowania jest zautomatyzowany i zajmuje sekundę, a wynik jest bardzo precyzyjny i może być automatycznie zaczytany do każdego systemu zewnętrznego.

Udostępnij

Powiązane treści